Czy marihuana leczy kaca po alkoholu?

Czy marihuana leczy kaca po alkoholu?

Czy po długiej nocy picia alkoholu, marihuana może pomóc pozbyć się tego kaca?

Prawdopodobnie wszyscy byliśmy tam w tym czy innym czasie - noc (lub cały dzień!) wcześniej było święto picia alkoholu binge, a teraz płacisz cenę dzisiaj z łagodnym do masywnego kaca. Kiedy to się stanie, prawdopodobnie jesteś zdesperowany na Cokolwiek, co sprawi, że poczujesz się lepiej, prawda? Kac od alkoholu może sprawić, że poczujesz się naprawdę okropnie. Większość nieprzyjemnych objawów odczuwanych podczas kaca spowodowana jest dwoma czynnikami: działaniem moczopędnym alkoholu, który powoduje odwodnienie pijącego, oraz toksynami wytwarzanymi przez wątrobę, która metabolizuje alkohol. 

Objawy kaca zazwyczaj zaczynają się, gdy zawartość alkoholu we krwi znacznie spada i jest na poziomie lub blisko zera, i zazwyczaj są dość zauważalne (ouch!) rano po nocy picia. Zasoby podają, że objawy mogą obejmować między innymi: zmęczenie i osłabienie, nadmierne pragnienie i suchość w ustach, bóle głowy i mięśni, nudności, wymioty lub ból brzucha, słaby lub zmniejszony sen, zwiększoną wrażliwość na światło i dźwięk, zawroty głowy, drżenie, zmniejszoną zdolność koncentracji, zaburzenia nastroju i szybkie bicie serca.  Chociaż nie ma magicznego lekarstwa na kaca, niektórzy ludzie czują, że konopie indyjskie mogą pomóc złagodzić niektóre z objawów z nimi związanych.

Czy marihuana pomaga na kaca?

Palenie chwastów może pomóc w łagodzeniu objawów kaca, szczególnie w zakresie leczenia bólu i rozstroju żołądka.  Niektórzy zgadzają się również, że chwast może pomóc z cranky nastrój kaca można umieścić w i uczynić oczekiwanie na kaca bardziej znośne dla siebie i osób z otoczenia. Mówiąc z własnego doświadczenia, jak również z doświadczeń innych, wydaje się, że wielu konsumentów marihuany zbadało możliwość użycia konopi, aby pomóc swoim kacom alkoholowym.  Ponieważ wielu z nas i tak używa konopi indyjskich do leczenia bólu lub lęku, wydaje się, że byłoby to dobre rozwiązanie.  

Ale, czy chwast jest lekarstwem na kaca? Aby dowiedzieć się więcej, poprosiłem dr Adie Rae (Wilson-Poe).  Dr Adie Rae jest neurobiologiem finansowanym przez NIH, który przez całą swoją karierę badał marihuanę, opioidy i ich interakcję, i wiele wie o tym, jak marihuana wchodzi w interakcje z mózgiem. Ma również silne odczucia, że marihuana jest regulowana federalnie, podczas gdy alkohol nie jest.  Wyjaśniła, że nie ma lekarstwa na kaca, że objawy znikają dopiero z czasem. To powiedziawszy, marihuana może prawdopodobnie złagodzić niektóre z tych objawów, czyniąc je mniej uciążliwymi. Wielu pacjentów zgłasza, że ich ból i mdłości łatwiej jest poradzić sobie z konopiami indyjskimi, i może to dotyczyć także kaca. Konopie indyjskie mogą również pomagać ludziom w nadrabianiu zaległości w spaniu i łagodzić drażliwość. Dodała, że inne objawy kaca mogą się nasilić w wyniku używania marihuany. Upośledzenie zdolności poznawczych, suchość w jamie ustnej i szybkie bicie serca występują u niektórych osób używających marihuany po jej spożyciu, a także często u osób z kacem. Wszyscy wiemy, że ludzie doświadczają kaca w różny sposób i nie każdy skorzystałby na używaniu konopi indyjskich, starając się leczyć swojego kaca.

Tak więc, tak jak znalezienie odpowiedniej dawki, szczepu lub metody konsumpcji marihuany, która jest najbardziej korzystna dla Ciebie, może być konieczne pewne doświadczenie, aby sprawdzić, czy marihuana może pomóc Ci w leczeniu kaca. Dr Adie Rae stwierdziła również: "Na poziomie molekularnym, alkohol powoduje stres oksydacyjny, który prowadzi do uszkodzenia komórek. Pełnopasmowy produkt marihuany (z THC lub bez) to świetny sposób na wprowadzenie do organizmu dziesiątków związków antyoksydacyjnych. Oczywiście nie ma żadnych badań, które sugerowałyby, że preparaty całoroślinne "cofają" uszkodzenia komórkowe alkoholu, ale ma to sens w teorii.

"Więc, czy chwasty leczą kaca? Krótka odpowiedź brzmi nie, ale może pomóc w przypadku niektórych objawów kaca, które najsilniej nas uderzyły. Jak już wspomniano, jest to przypadek indywidualny, ponieważ wszyscy mamy różne systemy endokannabinoidalne, które mogą reagować w bardzo różny sposób. Jeśli jesteś kimś, kto nie odczuwa negatywnych skutków używania marihuany przy próbie wyleczenia kaca, może to pomóc w nudnościach, biegunce, bólu głowy, zmęczeniu i jakimkolwiek utrzymującym się nastroju lub grouchiness, który możesz odczuwać. Zgadzam się, że największą korzyścią palenia marihuany po długiej nocy picia alkoholu jest to, że sprawia ona, że kac jest bardziej tolerancyjny na swoje objawy. 

Dla mnie leczenie kaca polega przede wszystkim na nawodnieniu się i poradzeniu sobie z każdym rodzajem fizycznego bólu (typowy ból głowy). Kiedy te rzeczy zostaną naprawione najlepiej jak potrafię, zwracam się do konopi, aby pomóc mi z resztą. Lubię wybierać odmianę i metodę konsumpcji, do której mój organizm jest przyzwyczajony, i staram się trzymać z dala od wszelkich konopi z super wysoką zawartością THC lub konopi, które, jak wiem, mają na mnie bardziej uppy, energetyzujący wpływ (przynajmniej na początku, mogę złapać tę uppy odmianę później, w dniu, w którym jestem w domu i potrzebuję załatwić sprawy). Radziłabym to samo każdemu, kto próbuje użyć "lekarstwa na kaca z chwastów". 

Na przykład, jeśli nie jesteś przyzwyczajony do robienia odrobinek, to nie jest to czas na rozpoczęcie, ponieważ może to mieć negatywny wpływ na twoje ciało, co znacznie pogarsza sytuację kaca. Podobnie, jeśli jesteś przyzwyczajony do dmuchania na ładne małe hybrydowe szczepy doniczkowe, teraz nie byłby to najlepszy czas na bardzo silne indica lub sativa. Zrozumcie, że wszystkie wasze systemy odciągają się od nadmiernego spożycia alkoholu i że zabranie wszystkiego co ładne i powolne jest teraz najlepszym rozwiązaniem! l Jedną z najlepszych rzeczy, które czytelnicy mogą zabrać z tego artykułu jest to, że alkohol jest toksyczny i będzie wam dokuczać, jeśli będziecie go za dużo spożywać. 

Zazwyczaj alkohol jest produktem odpadowym, który organizm stara się wydalić, a nawet odrobina alkoholu ma wpływ na wszystkie układy organizmu. Jeżeli pijesz więcej niż twój organizm jest w stanie przetworzyć, poziom alkoholu gromadzi się w krwiobiegu i jest rozprowadzany w całym organizmie, co prowadzi do zatrucia. Rozkład ten może wpływać m.in. na zakończenia nerwowe ciała i spowalniać pracę mózgu. Teraz porównaj to doświadczenie z konsumpcją marihuany, gdzie kac jest znacznie mniej prawdopodobny. Podczas gdy ja doświadczyłem czegoś, co można by nazwać "chwastowym kacem", objawy są zupełnie inne. Generalnie czuję się po prostu ospały i nieco szorstki. Nigdy nie miałem problemów z bólem lub dyskomfortem z żadną z moich funkcji cielesnych... chociaż mogę być trochę bardziej chichoczący niż zwykle! Kilka razy zdarzyło mi się to z powodu nadmiernego spożycia silnych marihuany lub koncentratów marihuany, co wraca do dyskusji na temat poznania swojego ciała i jego granic. 

Jako aktywistka czuję również potrzebę zwrócenia uwagi na fakt, że w wielu miejscach posiadanie i używanie marihuany jest nadal sprzeczne z prawem, podczas gdy używanie alkoholu nie jest (i jest dość łatwo dostępne). Ale, jak w przypadku każdej substancji, czy to alkoholu, marihuany, kofeiny, czy nawet cukru, ważne jest, aby utrzymać wszystko w równowadze ze swoim stylem życia. Jeśli jednak obudzisz się tylko po to, aby zdać sobie sprawę, że przedawkowałeś alkohol poprzedniej nocy, używanie marihuany do wyleczenia kaca może być jedną z najbardziej pomocnych rzeczy, jakie możesz zrobić dla siebie, starając się przetrwać to, co może okazać się bardzo długim i trudnym dniem dla twojego organizmu.

Chociaż nie istnieje magiczne lekarstwo na kaca, to z pewnością jest możliwe, że może ono złagodzić wiele z tych paskudnych objawów kaca.