Korzyści dla zdrowia psychicznego płynące z marihuany

Korzyści dla zdrowia psychicznego płynące z marihuany

Wiele osób doświadczyło korzyści dla zdrowia psychicznego płynących z marihuany. Używanie marihuany może zmniejszyć objawy kilku problemów ze zdrowiem psychicznym, co pokazuje tylko jedną z korzyści marihuany dla zdrowia psychicznego. Daje ona osobom z zaburzeniami psychicznymi ulgę, której potrzebują po doświadczeniu nawet najcięższych objawów choroby. Badania wykazały, że używanie marihuany przynosi wiele korzyści, w tym następujące z Mental Health Daily:

Może dać ci bardzo potrzebny wzrost nastroju.

Kiedy palisz lub zażywasz marihuanę, twój mózg uwalnia anandamid i dopaminę. Oznacza to, że działa ona jako środek antydepresyjny i relaksuje cię. Jeśli czujesz się zestresowany i masz skłonności do lęków i ataków paniki, marihuana może ograniczyć te skutki uboczne. Wspólną korzyścią marihuany dla zdrowia psychicznego jest używanie jej w celu poprawy nastroju, jeśli cierpisz na depresję.

Możesz uzyskać sen, którego tak pragniesz.

Zaburzenia psychiczne powodują wiele bezsennych nocy. Twój mózg może być w nadgodzinach, myśląc o wydarzeniach dnia lub stresując się tym, co może się wydarzyć w przyszłości. Lęki zwykle ożywają w nocy, więc marihuana może pomóc poskromić te myśli, abyś mógł spokojnie zasnąć. Marihuana powoduje senność i pozwala Ci się zrelaksować. Palenie lub spożywanie trawki przed snem może sprawić, że szybciej zaśniesz i zagłuszysz negatywne myśli.

Jest to alternatywa dla leków na receptę.

Podczas gdy niektórzy mogą brać leki na receptę, takie jak Prozac i Xanax, aby ograniczyć swoje lęki i inne problemy związane ze zdrowiem psychicznym, inni nie chcą brać tych leków. Według niektórych badań, długotrwałe stosowanie antydepresantów na receptę może powodować demencję w późniejszym okresie życia. Jeśli próbowałeś już kilku leków, aby stłumić swoje zaburzenia psychiczne i nic nie wydaje się działać, spróbuj marihuany. Jest to dość uniwersalny sposób, aby pomóc Ci zmniejszyć lęk, depresję, stres i inne poziomy związane ze zdrowiem psychicznym.

Sprzyja relaksacji.

Jeśli zmagasz się z objawami choroby psychicznej, jednym z głównych objawów jest to, że nie możesz się zrelaksować. Albo możesz mieć do czynienia z zespołem stresu pourazowego (PTSD) i nie możesz pozbyć się obrazu lub sytuacji ze swojej głowy. Marihuana może pomóc ci w uzyskaniu ulgi i odprężenia. Może sprawić, że Twój umysł przestanie na chwilę tak szybko wirować. I według niektórych, młodzieńcze używanie marihuany nie powoduje depresji w późniejszym życiu.

Zatrzymuje ból fizyczny.

Czasami, z lękiem, twoje mięśnie mogą stać się napięte, zwłaszcza po ataku paniki. Jest to bardzo fizyczny proces, przez który musisz przejść i może on wpływać na mięśnie od stóp do głów. Jeśli masz przewlekły ból mięśni (lub inny rodzaj przewlekłego stanu zdrowia), palenie marihuany może pomóc ci stłumić część bólu, oprócz innych medycznych form leczenia objawów.

Chociaż nie jest to mentalność uniwersalna, korzyści dla zdrowia psychicznego płynące z marihuany mogą ci pomóc. To jest na indywidualnej, zindywidualizowanej podstawie. Jeśli chcesz porozmawiać z kimś o swoich problemach ze zdrowiem psychicznym i nie wiesz, jak im zaradzić, przeczytaj kilka kolumn z poradami. Strona posiada zasoby, których potrzebujesz; dodatkowo, jesteś w stanie porozmawiać z licencjonowanym specjalistą od zdrowia psychicznego, kiedy tylko tego potrzebujesz.