Gracz wideo wykluczony z imprez po podzieleniu się marihuaną

Gracz wideo wykluczony z imprez po podzieleniu się marihuaną

Popularny speedrunner Dark Souls i Fallout 4

, BubblesDelFuego, został wykluczony z wszystkich przyszłych imprez Games Done by Quick.

Uznany speedrunner BubblesDelFuego został ostatnio wyrzucony z charytatywnego wydarzenia gamingowego po tym, jak podzielił się marihuanowym jadłem z innym uczestnikiem. Dla tych, którzy nie wiedzą, speedrun w świecie gier wideo jest wtedy, gdy osoba stara się ukończyć całą grę tak szybko, jak to możliwe. W rzeczywistości, wiele z występów na YouTube jest naprawdę zabawnych do oglądania.

BubblesDelFuego zbanowany

Speedrunner został zbanowany z GDQ Events po tym, jak podzielił się swoją medyczną marihuaną. via Kotaku

Podczas streamu na Twitchu, BubblesDelFuego powiedział, że od lat zażywa edibles z marihuaną, aby złagodzić chroniczny ból. Jest to spowodowane bólem, który utrzymuje się po wielokrotnych walkach z chłoniakiem Hodgkina w młodości. Później zdiagnozowano u niego chorobę w wieku 17 lat, a następnie pokonał ją po raz drugi w wieku 19 lat. Tak więc, podczas styczniowego AGDQ, podzielił się porcją swojego jadła z przyjacielem. Jednakże, jego przyjaciel miał ciężki atak paniki i został zabrany do szpitala.

Kiedy pracownicy AGDQ dowiedzieli się o tej sytuacji i jej okolicznościach, BubblesDelFuego został poproszony o opuszczenie miejsca imprezy. Był on jednak na żywo na streamie komentując speedrun Star Wars: Jedi Academy

. GDQ ma jednak wytyczne dotyczące używania "nielegalnych substancji" na swoich imprezach i zawiera w swoich zasadach ostrzeżenia dotyczące posiadania i używania marihuany.

"Marihuana to bardzo skomplikowany temat i rozumiemy to. Często nie ma możliwości przenoszenia licencji lub recept pomiędzy stanami. A niektóre stany płasko nie pozwalają na jakiekolwiek marihuanowe nas w ogóle", stwierdzają zasady GDQ.

AGDQ 2018 odbyło się w Herndon, Va., gdzie prawa dotyczące medycznej marihuany nie zostały jeszcze przyjęte w tym czasie.

Następstwa

Obejrzyj historię GDQ z BubblesDelFuego na www.twitch.tv

BubblesDelFuego powiedział, że wielu pracowników GDQ udzielało mu rad, gdy wyprowadzali go z imprezy. Mimo to, jego ton zmienił się później w rozmowie z Kotaku

. Była to głównie krytyka organizacji charytatywnej i twierdzenie, że personel nadużył swojej władzy usuwając i banując go.

Tak więc, póki co, BubblesDelFuego nie będzie obecny na żadnych przyszłych imprezach Games Done Quick. Ale to nie zniechęca go do speedrunningu ani do znalezienia ironii w tej sytuacji:

"Dwukrotny ocalały z raka jest teraz zakazany z maratonu raka", powiedział w livestreamie. "Nie jestem speedrunning lub streaming lub bycia najlepszym. Tak na marginesie, wciąż jestem najlepszy".

Games Done Quick wcześniej zbanował i zawiesił speedrunnerów z wydarzeń za strój polityczny i profanację. Wdrożyli również protokoły, aby poradzić sobie z toksycznością podczas swoich streamów.

0 0 głosowanie Artykuł Ocena