Różnica pomiędzy marihuaną a konopiami

Różnica pomiędzy marihuaną a konopiami

Trzeba powiedzieć sobie wszystkie istotne kwestie i wyjaśnić wątpliwości co do różnic między konopiami indyjskimi a przemysłowymi. Dlaczego pojawiają się tak duże kontrowersje, a jednocześnie mówi się o potencjalnych korzyściach dla zdrowia. Prawa jest taka, że jest więcej podobieństw między obiema roślinami, ale każda z nich ma swoje niepowtarzalne cechy, które związane są z jej stosowaniem.

To co nazywaliśmy mianem marihuany i konopi to dwie różne odmiany rośliny matecznej. Różnice między konopiami indyjskimi i przemysłowymi to wynik trwającej od wielu lat hodowli. Związek występujący naturalnie w konopi ma właściwości psychoaktywne. Drugi związek to CBD, który ma obiecujące działanie lecznicze. W przeszłości stosowano uprawy, które gromadziły wysoki poziom psychoaktywnych składników, a ograniczały te naturalne CBD.

Wszystko sprowadza się do nazwy

Konopie indyjskie to termin stosowany przede wszystkim w odniesieniu do psychoaktywnych i bogatych w kwiatostany roślin żeńskich, które od wieków były źródłem bałwochwalstwa i nienawiści. Konopie tak naprawdę to określenie, które należy odnieść do szerokiej gamy praktycznych i jadalnych produktów, które nie będą sprawiać, że pojawi się odurzenie. Konopie przemysłowe są stosowane powszechnie w produktach do pielęgnacji skóry i do pielęgnacji włosów a także w zdrowych olejach i substytutach mleka. Konopie przemysłowe jako suplement diety mają dużo białka i w składzie wszystkie niezbędne aminokwasy, których nasze ciało nie produkuje. Konopie mają duży potencjał jak chodzi o produkcję ekologicznego papieru.

Uprawa marihuany

Uprawa i hodowla

Konopie indyjskie i przemysłowe są hodowane od wielu pokoleń i zyskały pewne cechy a straciły inne. Można powiedzieć, że ich charakter nieco się zmienił. Jeśli chodzi o konopie indyjskie plantatorzy starają się je tak uprawiać, by uzyskać ich jak największą moc. Producenci konopi indyjskich wykorzystują nasiona feminizowane, dzięki czemu nie będzie potrzebny proces zapylenia. Jak osiągają dojrzałość płciową mają bogate kwiaty, które można stosować, by uzyskać efekt psychotropowy.

Ogólnie mówiąc konopie indyjskie o działaniu psychoaktywnym są stosunkowo małe i krzaczaste, co pozwala uzyskać wiele łodyg bogatych w kwiaty. Konopie przemysłowe są to rośliny wysokie, co pozwala uzyskać sztywne łodygi, które można wykorzystać do wielu zastosowań od budowy domów do tkania dywanów. Konopie przemysłowe hodowane są przy niskim poziomie substancji psychoaktywnej, co jest idealne, by pełniły swoje role w przetwórstwie produkcji żywności oraz leków. Nadal mają ważny CBD w składzie, który ma właściwości zdrowotne.

Korzyści zdrowotne

Mimo, że mamy sporo substancji psychoaktywnych to jednak pojawiają się cenne składniki prozdrowotne, które mogą ułatwiać zasypianie, zmniejszają nudności, stymulują apetyt. Badania wskazują, że jest większe zastosowanie leków psychoaktywnych w przypadku poważnych chorób jak nowotwory czy padaczka lekooporna.

Warto więc takimi właściwościami konopi się zainteresować.