Acapulco Gold – najważniejsze informacje

Acapulco Gold – najważniejsze informacje

Acapulco Gold to jedna z najbardziej znanych odmian jeśli chodzi o Sativa, powstała w okolicach Acapulco w Meksyku. Odmiana jest trudna do znalezienia, ponieważ uprawa indoor jest dość trudna. Ten szczep najczęściej spotykany jest na zachodnim wybrzeżu Stanów  Zjednoczonych. Acapulco Gold stosowana przede wszystkim przez pacjentów, którzy cierpią na lęki, depresje czy przewlekły ból. A także osoby, które mają problemy z bezsennością oraz bólami głowy czy zaburzeniami psychicznymi jak PTSD.

Użytkownicy, którzy sięgają rekreacyjne, cenią tą odmianę za silny haj, który połączony jest dodatkowo z uczuciem relaksu. Zgłaszają jednak niewielkie paranoje oraz lęki, a także pojawiającą się suchość w ustach, suche oczy, pojawiające się bóle głowy. Tradycyjnie odmiana uprawiana była na wolnym powietrzu a uprawa indoor nie jest tutaj sprawą prostą. Jest to odmiana obecnie rzadka, ale taka, która cieszy się rzeczywiście dużą renomą. Topy Acapulco Gold mają złoty, zielony i brązowy kolor a także pokryte są włoskami i brązowymi od żywicy trichomami.

Efekty ogólne:

Szczęście, euforia, energia, relaks, kreatywność

Medyczne:

Depresja, stres, ból, brak apetytu, zmęczenie

Niewątpliwie można tą odmianę wymienić wśród licznych propozycji, które stoją na bardzo wysokim poziomie i będzie ona bardzo dobrą opcją dla wymagających użytkowników. Jednocześnie trzeba pamiętać, że jej uprawa nie będzie prosta i jeśli ktoś będzie chciał się jej podjąć powinien do tego odpowiednio się przygotować a także poznać w należyty sposób jej charakterystykę. Wszystkie te czynniki mają znacznie dla ostatecznych efektów jakie będzie można uzyskać w trakcie prowadzenia uprawy, dlatego na pewno warto na tą kwestię zwrócić również uwagę.