Poszedłem na pokaz wrestlingu.

Poszedłem na pokaz wrestlingu.

Pokaz wrestlingu na żywo jest jedną z najbardziej imponujących rzeczy, jakich kiedykolwiek będziesz świadkiem, niezależnie od tego, czy jesteś na haju czy nie.

Pozwólcie, że zacznę od tego, że jestem świadomy tego, że będę brzmiał jak postać Jona Stewarta w klasycznym filmie o ćpunach "Half Baked".

Zawsze jest ten gość, który upiera się, że wszystko jest lepsze po ziole... ale w tym przypadku, naprawdę tak jest. Będę musiał być tym gościem. Upaliłem się i poszedłem zobaczyć WWE na żywo show i to była całkiem możliwe, że najlepsza rzecz, jaką kiedykolwiek widziałem.

Po pierwsze, pokazy WWE są stworzone do konsumpcji na żywo. Wiem, że co tydzień oglądają je miliony widzów i że od dziesięcioleci produkują i emitują programy telewizyjne i pay-per-view, ale koniec końców, wrestling wciąż jest tworzony z myślą o publiczności na żywo. Tylko osobiście można naprawdę docenić drobne szczegóły i zobaczyć, jak wiele z występów odbywa się w ringu.

Tylko osobiście można naprawdę zrozumieć zawiłości, które idą dalej między wykonawcami, między dobrymi i złymi facetami, między sędziami i wrestlerami, a nawet tylko jak dobrze są one w pacing akcji i utrzymanie publiczności zaangażowanej. Całość była niesamowicie imponująca. Większość ludzi widziała wcześniej wrestling, ale rzadko analizujemy go tak dogłębnie i naprawdę rozumiemy wszystko, co się z nim wiąże, a to jest naprawdę dużo!

"Cała rzecz była niesamowicie imponująca."

Pierwszą rzeczą, na którą zwróciłem uwagę, był jednak tłum. Tłumy wrestlingu są takie wspaniałe. Tak bardzo angażują się w akcję i reagują na każdy ruch. Bez zaangażowanego tłumu, cały pokaz byłby nudny. Byłoby to po prostu kilku atletów tarzających się po płótnie. Kiedy weźmiesz pod uwagę zaangażowanie publiczności, to nagle wszystko staje się show. To prawie tak, jakbyśmy stali się częścią tego wszystkiego.

Wrestlerzy są tak utalentowani w odczytywaniu publiczności (mam na myśli to, że występują kilka razy w tygodniu, więc mają do tego smykałkę) i wiedzą, kiedy dać im to, czego chcą. Grają tłum tak dobrze, wiedząc dokładnie, kiedy się ludzie podekscytowani, kiedy przynieść je z powrotem w dół, i jak dostać je doping i booing. Dobry wrestler jest jak dyrygent orkiestry, dokładnie wie jak uzyskać reakcję, której chce.

"W rzeczywistości nie chodzi o walkę, ale o umiejętności, atletyzm, tłum, psychologię i ogólne opowiadanie historii.

Dobry wrestler jest również fantastycznym opowiadaczem historii. Każdy mecz to współpraca pomiędzy dwoma lub więcej wykonawcami, którzy starają się opowiedzieć wciągającą historię. Wrestling często bywa zbytnio upraszczany jako "sztuczna walka" lub ludzie szybko nadają mu etykietę "choreografii". Mimo, że jest to próba, oglądasz dwóch niesamowitych sportowców, którzy pracują razem, aby opowiedzieć fascynującą historię, która utrzymuje zainteresowanie i zaangażowanie. Jasne, niektóre miejsca są zaplanowane, a wynik jest zazwyczaj znany z góry, ale mecze są w większości freestyle'owym aktorstwem sportowym. Mimo że nie jest to sport, ci wykonawcy są w 100% sportowcami. Określenie "performer" jest idealne, ponieważ oni właśnie to robią; dają show dla publiczności.

Ogólnie rzecz biorąc, wszedłem na ten wieczór spodziewając się obejrzeć kilka fajnych salta i bodyslamów. Jednak wyszedłem stamtąd z zupełnie nowym uznaniem dla wrestlerów i wrestlingu jako całości. To czysta forma sztuki, gdzie utalentowani artyści dokonują niewiarygodnych wyczynów atletycznych, aby zabawić tłum. To jak Cirque De Soleil dla ubogich.

Słyszałem, jak ludzie, którzy tego nie rozumieją, narzekają na to, jak bardzo jest to popularne. Oni po prostu tego nie rozumieją. Ludzie, którzy nie rozumieją są szybkie skoczyć do "ale dlaczego można oglądać fałszywe walki?" argument.

W rzeczywistości, nie chodzi o walkę, chodzi o umiejętności, pracę zespołową, atletyzm, tłum, psychologię i ogólne opowiadanie historii. Naprawdę nie ma nic bardziej rozrywkowego niż to.

0 0 głosowanie Artykuł Ocena