Amnesia Haze – najważniejsze informacje

Amnesia Haze – najważniejsze informacje

Z cytrusowym smakiem Amnesia Haze jest odmianą, dzięki której będzie można z uśmiechem witać każdy dzień. To hybryda, która ma dominujące geny sativa. Słynna odmiana, która powstała przez krzyżowanie różnych szczepów między innymi Thai, Hawaiian oraz Afghani. Pomimo nazwy Amnesia nie będzie powodować nagłej utraty pamięci. Ta odmiana, którą znajdziemy na rynku komercyjnym w sprzedaży będzie pochodzić z dwóch głównych źródeł a więc od First Medica Seeds oraz Soma Seeds – firma z Amsterdamu, która wprowadza między innymi szczepy takie jak Lavender.

Zawartość THC w Amnesi Haze wynosi od 20 do 25%. Jest to odmiana, która zdobywała już wiele nagród. Szczep wyróżnia się gęstymi kwiatami, które wykazują strukturę szczepów indica oraz sativa. Topy są bardziej stożkowate niż okrągłe.Kwiaty mają cytrusowy zapach, ale pojawiają się tam również nuty korzenne i pikantne, które mogą być kojarzone właśnie z odmianą haze. Mimo bogactwa smaku dym jest tutaj gładki. Smak jest pikantny z nutą wyraźnego cytrusa. Zapach dymu może się utrzymywać również przez długi czas w powietrzu. Dlatego sięgając po tą odmianę trzeba liczyć się z tym, że ten dym rzeczywiście będzie wyczuwalny i jego usunięcie nie będzie proste.

Przy tej odmianie haj pojawia się praktycznie natychmiast i można oczekiwać, że sprawi, że w głowie pojawi się burza myśli i ostra świadomość otoczenia. To mentalne ostrzenie może powodować pojawienie się euforii. Użytkownicy mogą mieć uczucie, że poprawia się ich nastrój a jednocześnie mają więcej energii do wykonywania zadań.

Hybrydowa Amnesia Haze

Haj najbardziej odczuwalny jest na głowie, jednak jest tam sporo genów indica, dlatego można także liczyć na to, że pojawi się relaks, będą wyczuwalne przyjemne kontemplacje. Połączenie silnych efektów psychicznych oraz fizycznych sprawia, że ta odmiana to dobry wybór do ćwiczeń zarówno obejmujących umysł jak i ciało. Amnesia może być dobra dla tych osób, które mają problemy z koncentracją uwagi i nie są w stanie skutecznie skupiać się na określonych zadaniach jakie będą mieli rzeczywiście do wykonania.

Amnezja może być silnym stymulatorem apetytu. Z drugiej strony osoby skłonne do odczuwania niepokoju mogą także mieć problem z pewnym stopniem paranoi. Użytkownicy odmiany Amnesia często mówią, że ten szczep ma skłonność do wywołania szaleńczego wyścigu myśli. Użytkownicy, którzy są początkujący powinni więc decydować się na to, by zaczynać od małych dawek, by nie było sytuacji, że pojawią się różne nieprzyjemne momenty związane z jej wykorzystywaniem.