Nasiona Automaty Automatic Autoflowering – co to jest i co to znaczy?

Nasiona Automaty Automatic Autoflowering – co to jest i co to znaczy?

Nasiona konopi automaty zwane też nasiona konopi autoflowering to po prostu nasiona konopi, które kwitną automatycznie.

Autoflowering oznacza cechę konopi, która będzie polegać na automatycznym cyklu życia rośliny bez względu na to jaka będzie ilość godzin światła na dobę, jaką otrzymywać będzie roślina. W przypadku nasion automatycznych nie ma potrzeby zmiany cyklu oświetlenia pomiędzy wzrostem a kwitnięciem rośliny jak to się dzieje w przypadku normalnych odmian. Nie oznacza to jednak, że roślinie wystarczą 1-2 godziny światła i będzie dobrze rosła. Dla automatów stosuje się najczęściej trzy cykle światła 18/6h 20/4h lub 24/0h. Pierwsza część odnosi się do czasu w świetle, druga do ciemności.

Nasiona automatyczne potrafią wykorzystywać większą ilość godzin światła w ciągu doby, dzięki czemu ich cykl życia rośliny jest krótszy i mieści się między 60 a 80 dni od wzrostu do zbioru. Dużym plusem odmian automatycznych na dworze jest możliwość dwukrotnych zbiorów w tym samym czasie co normalna odmiana. Oczywiście inaczej wygląda jeśli chodzi o ilość zbiorów.

Jaka była pierwsza odmiana autoflowering?

Nasiona automatyczne od początku istnienia nie były tak wypasione jak dostępne odmiany. Na początku te rośliny jakie się pojawiają były przede wszystkim niewielkich rozmiarów. Z czasem jednak wszystko stało się bardziej produktywne, pojawiały się nowe propozycje i rośliny, które stały się jakby przełomem na tym rynku. Przede wszystkim okazało się, że efektywność uprawy tych właśnie odmian była coraz lepsza. Obecnie dostępna ilość odmian automatycznych jest już ogromna, można powiedzieć, że praktycznie nie do zliczenia. Praktycznie każda dostępna odmiana klasyczna występuje już także w wersji automatycznej.

Automatyczne odmiany konopi

Czy nasiona konopi automatyczne to wynalazek XXI wieku?

Tak mogłoby się wydawać po tym jak wydana była pierwsza komercyjna odmiana automatyczna a mianowicie Lowrydera. Jednak to, że konopie rosną automatycznie jest zasługą genów Ruderalis, które znane były już wiele lat wcześniej. W przyrodzie naturalnie występujące Cannabis Ruderalis są jednak mało atrakcyjne, ponieważ mają niewielką ilość substancji psychoaktywnych, które są tak istotne dla konsumentów.

Cannabis Ruderalis zaczęto krzyżować z mocnymi oraz wydajnymi Cannabis Indica a także Canabis Sativa dzięki czemu na rynku pojawiło się sporo interesujących odmian. Od ultra szybkich konopi gotowych do zbioru w ciągu 60 dni po automaty, które osiągają ponad 100 cm wysokości i oferują plony na poziomie klasycznych odmian.

Czy da się odróżnić klasyczne nasiona od konopi automatycznych?

Z zewnątrz jest to praktycznie niemożliwe, ponieważ nasiona normalnych odmian a także odmian z autofloweringiem są identyczne. Wszystko kryje się w ich wnętrzu i dopiero jak wykiełkują i rozwijają się będzie można określić czy to odmiana auto czy też nie.

Producenci nasion starają się ciągle ulepszać swoje odmiany automatyczne, dzięki czemu w ostatnich latach nasiona autoflowering stały się bardzo popularne a ilość odmian automatycznych może tak naprawdę mocno zaskoczyć kolekcjonerów, którzy tym tematem bliżej się zainteresują.