The 24/7 Hardcore Championship | The High Risk Maneuver

The 24/7 Hardcore Championship | The High Risk Maneuver

WWE Hardcore Championship nie istniało długo, a mimo to było 240 panowań w rękach 52 różnych wrestlerów; po części dzięki szalonej 24/7 Rule.

Nie istniało długo, ale od lutego 2000 roku do sierpnia 2002 roku, WWF/WWE's Hardcore Championship miało ciekawą zasadę: musiało być bronione 24/7. Oznacza to, że tytuł mógł przejść z rąk do rąk w dowolnym momencie, przez dowolną osobę, w dowolnych okolicznościach. Nie trzeba chyba dodawać, że rodziło to całą masę absurdalnych momentów wrestlingowych.

Wszystko zaczęło się, gdy Crash Holly wygrał tytuł po raz pierwszy (co zrobił w sumie 22 razy) i był tak pewny swoich umiejętności, że wprowadził zasadę 24/7. Od tego momentu, tytuł był do wzięcia. Skończyłoby się na zmianie rąk na wiele różnych sposobów; na lotnisku, w rzece, kiedy ktoś spał, kiedy był w salonie gier, podczas meczów innych ludzi i wiele razy, kiedy ktoś po prostu pilnował swoich spraw za kulisami. W rzeczywistości, 22 panowania Crasha Holly'ego nad tytułami nie są nawet rekordem, jakkolwiek szalone by to nie było. Rekord dla większości Hardcore Championship należy do Ravena i wynosi 27.

Hardcore Championship powstało w listopadzie 1998 roku, kiedy Vince McMahon przyznał je Mankindowi, który w tamtym czasie walczył o własny tytuł. Wielokrotnie przegrywał pojedynki o tytuł mistrza świata ze Stone Cold Steve Austinem i czuł się zdołowany. Tak więc, zawsze motywator, Vince dał Mankindowi ten okropnie wyglądający pretekst do zdobycia tytułu, w połowie po to by go zmotywować, a w połowie po to by go udobruchać. Wkrótce tytuł zmieniał właściciela wiele razy w tygodniu i stał się jedną z najbardziej ekscytujących części programu.

W tym odcinku The High Risk Maneuver, gospodarz Tyler Lemco zagłębia się w enigmę jaką jest krótkotrwały Hardcore Championship WWF/WWE. Tytuł został ostatecznie wycofany z akcji, gdy został zunifikowany przez Roba Van Dama z Intercontinental Championship w 2002 roku, kończąc w ten sposób dziwną, ekscytującą i absurdalną historię tytułu.

0 0 głosowanie Artykuł Ocena