Marihuana w pracy, 7 rzeczy, o których pracodawcy powinni wiedzieć

Marihuana w pracy, 7 rzeczy, o których pracodawcy powinni wiedzieć

Konopie indyjskiew pracy? Tak, dobrze przeczytałeś! Ustawa o konopiach indyjskich wchodzi w życie 17 października 2018 roku. Oznacza to, że obywatele Kanady będą teraz mogli używać marihuany do celów rekreacyjnych

. W ciągu ostatnich kilku lat, wykorzystanie marihuany do celów medycznych wzrastało nie tylko w Kanadzie, ale także na całym świecie. Nowa zmiana statusu prawnego marihuany rodzi więcej pytań niż odpowiedzi. Pracodawcy stoją teraz przed zadaniem nie tylko dostosowania się do osób, które używają marihuany w pracy, ale również zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim pracownikom. Z tego powodu postanowiliśmy opublikować ten wpis, aby podkreślić niektóre z najważniejszych rzeczy, które pracodawcy muszą wiedzieć, jeśli chodzi o ustawę Cannabis at Work.

Aktualny status prawny marihuany w kraju

Zgodnie z Ustawą o Narkotykach i Substancjach Kontrolowanych, nielegalna jest produkcja, posiadanie lub handel konopiami indyjskimi, z wyjątkiem szczególnych przypadków, takich jak cele medyczne. Wraz z legalizacją rekreacyjnego używania marihuany i uchwaleniem ustawy o konopiach indyjskich w miejscu pracy

, w najbliższych dniach sytuacja ta ulegnie zmianie. Oczekuje się, że teraz ludzie będą mogli używać marihuany w pracy, zwłaszcza w celach medycznych.

Masz obowiązek dostosować się do sytuacji

Czy obowiązek dostosowania się obejmuje również medyczną marihuanę? Jest to jedno z pytań, które spędza sen z powiek pracodawcom. Zgodnie z przepisami prowincjonalnymi i federalnymi dotyczącymi praw człowieka, pracownicy, którzy używają marihuany w pracy

w celach medycznych, muszą być dostosowani i szanowani w taki sam sposób, w jaki dostosowuje się osoby niepełnosprawne w środowisku pracy. Ważne jest, aby pamiętać, że zakwaterowanie musi być również rozszerzone na pracowników, którzy mogą mieć problem z uzależnieniem.

Jeśli obawiasz się, że pracownik może nie być w stanie wykonywać swoich obowiązków, to od Ciebie zależy, czy spróbujesz zmodyfikować jego obowiązki w celu dostosowania się do niego. Ważną rzeczą, o której należy pamiętać jest to, że nie możesz karać pracownika za używanie w pracy marihuany

na receptę.

Jak daleko sięga obowiązek

dostosowania?

Chociaż pracownicy używający marihuany w pracy

mają prawo do zakwaterowania, nie oznacza to, że pracownik może być nieodpowiedzialny. Zezwolenie na używanie marihuany w miejscu pracy nie pozwala ani nie uprawnia pracownika do:
  • Osoba nietrzeźwa w pracy.
  • Narażają na szwank bezpieczeństwo swoje i swoich kolegów.
  • Palić w miejscu pracy - pracodawca ma jednak obowiązek znaleźć odpowiednie stanowisko dla osób używających marihuany na receptę w pracy.

Czy zakwaterowanie oznacza, że muszę tolerować upośledzenie?

Chociaż możesz być zmuszony do zmiany niektórych obowiązków, aby dostosować się do pracownika używającego marihuany w pracy

w celach medycznych, nie oznacza to, że musisz tolerować upośledzenie. Jeśli próbowałeś wszelkich możliwych sposobów, aby dostosować się do kogoś, ale pracownik nadal nie jest zaangażowany w wykonywanie swoich obowiązków, masz prawo udzielić mu nagany. Pamiętaj, że wszyscy pracownicy są pod Twoją opieką i w żadnym wypadku nie powinieneś narażać innych pracowników na niebezpieczeństwo, pozwalając komuś na ryzykowne lub niebezpieczne zachowania. Nie musisz też tolerować nieusprawiedliwionych nieobecności, spania w pracy, robienia niepotrzebnych lub przedłużonych przerw ani innych negatywnych zachowań.

Nie oznacza to jednak, że powinieneś odsyłać pracowników używających marihuany w pracy przy najmniejszej prowokacji. Skonsultuj się raczej z pracownikiem i jego dostawcą medycznym, aby spróbować wymyślić dla niego dogodne obowiązki i harmonogramy. Pamiętaj, że po17

października używanie marihuany w pracy będzie legalne, a zatem musisz przestrzegać prawa, dając swoim pracownikom "wolność", na którą zasługują.

Musisz przejrzeć i zaktualizować swoją politykę bezpieczeństwa i zdrowia

Jako pracodawca, być może będziesz musiał zweryfikować i zaktualizować swoją politykę bezpieczeństwa i zdrowia, aby dostosować ją do używania marihuany w miejscu pracy. Pamiętaj, że masz obowiązek podjąć wszelkie niezbędne środki ostrożności, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom i miejscu pracy. Masz również prawo wymagać od swoich pracowników maksymalnej wydajności i zakazać upośledzenia w miejscu pracy. Z drugiej strony, Twoim obowiązkiem jest dostosowanie się do osób, które używają marihuany na receptę w pracy.

Dlatego bardzo ważne jest, abyś dokonał oceny swojej istniejącej polityki, aby upewnić się, że kwestia używania marihuany w pracy została uwzględniona. Zachęcamy do zapoznania się z nową listą kontrolną dotyczącą zdrowia i bezpieczeństwa

opracowaną przez Ministerstwo Pracy. Zasady te można dostosować do potrzeb i wymagań danego stanowiska pracy, jak również do wielkości firmy.

Przekazanie informacji o nowych zasadach

Twoim obowiązkiem jest poinformowanie pracowników o nowych zasadach dotyczących używania marihuany w pracy. Niech wiedzą, co się zmieniło, czego powinni oczekiwać od kierownictwa i czego oczekuje się od nich.

Przypomnij im, aby dbali o bezpieczeństwo swoje i swoich kolegów. Niech jasno zrozumieją, jakie kroki należy podjąć, gdy upośledzenie jest widoczne.

Ze względu na delikatność tej kwestii, ważne jest, abyś w rozmowach na temat używania marihuany w miejscu pracy, zdrowia i bezpieczeństwa, przyjmował ton pełen pasji, łagodny i wyrozumiały. Jeśli chodzi o uzależnienia, stygmatyzacja i osądzanie mogą prowadzić do dodatkowego nadużywania substancji.

Jak możesz wyprzedzić ustawę o konopiach indyjskich?

Ponieważ został już tylko tydzień, ważne jest, abyś wprowadził swoje zasady związane z konopiami indyjskimi wcześniej niż później. Upewnij się, że podejmiesz wysiłek, aby indywidualnie zająć się zarówno rekreacyjnym, jak i medycznym użyciem marihuany. Poinformuj swoich pracowników, gdzie i kiedy marihuana w pracy jest dozwolona. Czy pracownicy mogą palić w pracy? Czy rekreacyjna marihuana będzie tolerowana na terenie zakładu pracy? Jeśli tak, opracuj zasady regulujące, kiedy i gdzie można jej używać.

Opracowanie szczegółowej polityki przed wprowadzeniem przepisów

da Twoim pracownikom wystarczająco dużo czasu na zapoznanie się z nimi i zrozumienie nowych zasad. Pamiętaj, że przepisy przyniosą ze sobą falę emocji, więc jeśli nie masz jeszcze ustalonych zasad, zarządzanie pracownikami może okazać się niemożliwe. Należy pamiętać, że tylko dlatego, że jesteś zobowiązany do dostosowania się do tych osób, nie oznacza to, że mogą one brać marihuanę w pracy kiedy chcą, gdzie chcą i ile chcą. Twoim prawem jest uregulowanie tego wszystkiego poprzez stworzenie akceptowalnej i dobrze przemyślanej polityki. 0 0 głosowanie Artykuł Ocena