Jak przechowywać koncentraty z marihuany

Jak przechowywać koncentraty z marihuany

Jeśli jesteś wypróbowanym i prawdziwym kamieniarzem, na pewno lubisz koncentraty marihuany. Nieważne, jak bardzo je lubisz, ale nie możemy sobie wyobrazić, żebyś skończył cały swój schowek w jednym miejscu. Pojawia się więc pytanie: Gdzie macie zamiar zatrzymać resztę?

Może się wydawać, że zrobi to każdy stary pojemnik, ale to daleko od sprawy. Jest bardzo mocny, pewnie, ale jest znacznie delikatniejszy niż kwiat, z którego pochodzi. Bez względu na to, czy jest to nadmiar powietrza, wilgotność lub inny brak równowagi, to wszystko może oznaczać problemy z woskiem. Ale nie próbuj jeszcze zwracać swoich odrobinek. Jeśli wykonasz kilka prostych kroków, możesz upewnić się, że wosk jest w nim na długo.

CZYM SĄ KONCENTRATY Z MARIHUANY?

Zróbmy jednak trochę kontekstu w tej mieszaninie. Kiedy mówimy o koncentratach, wosku czy wosku, te określenia odnoszą się do tej samej rzeczy. Mówiąc dokładniej, odnoszą się one do koncentratów bogatych w THC, które mają postać jasnobrązowego materiału, który jest lepki w dotyku. Pochodzi to z procesu chemicznego, w którym duża ilość kwiatów jest rozkładana i chemicznie oddzielana od pożądanego THC.

Podczas gdy kwiat ma zazwyczaj tylko do 30% THC, koncentraty mogą zawierać wszędzie od 65% do 95% + THC. W związku z tym doświadczeni palacze zazwyczaj używają koncentratów.

JAKIEGO RODZAJU POJEMNIKA MOŻNA UŻYWAĆ DO PRZECHOWYWANIA KONCENTRATÓW Z KONOPI?

Tak więc, jeśli jesteś jednym z tych doświadczonych palaczy, o których mowa, możesz się zastanawiać, co naprawdę sprawia, że pojemnik na koncentraty jest "idealny". Istnieje więcej niż jedna opcja, ale są też ważne rzeczy, o których należy pamiętać, niezależnie od tego, którą drogą pójdziesz.

SILIKON

Biorąc pod uwagę ich taniość i typowo ciekawe wzornictwo kolorów, pojemniki silikonowe są popularnym wyborem do przechowywania koncentratów. Istnieje jednak problem z tym wyborem materiału, który ujawnił się w ostatnich latach.

Problemem jest, o dziwo, interakcja pomiędzy materiałem silikonowym a terpenami w koncentracie marihuany. Jeśli kiedykolwiek zagłębiłeś się w naukę o marihuanie, być może dowiedziałeś się, że terpeny są naturalnym rozpuszczalnikiem. Nie stanowi to problemu podczas palenia. Jeśli jednak twój wosk jest bardziej skoncentrowany lub czysty, może skończyć się na rozpuszczeniu twojego silikonowego pudełka. Wraz ze zrujnowaną obudową, możesz skończyć z zanieczyszczonymi, nierozpuszczalnymi kawałkami, a kto tego chce? Nie rozpuści się tak szybko jak ten jeden złoczyńca z Indiany Jonesa, ale z czasem może się zepsuć.

SZKŁO

W porównaniu z silikonem, szkło jest zdecydowanie bezpieczniejszym wyborem. Nie oznacza to jednak, że można po prostu zostawić odrobinę w otwartym, oczyszczonym słoiku z sosem do makaronu.

Oh, to nie był twój plan? Dobra, tylko się upewniam. W każdym razie, jest kilka warunków, które musi spełnić twój pojemnik, żeby się nadawał. Po pierwsze, nie może być żadnych szans na dostanie się nadmiaru powietrza. Oznacza to, że wasz pojemnik powinien być proporcjonalny do wielkości waszych kawałków, wraz z hermetycznym zamknięciem. Jeśli Twój kontener jest zbyt duży, powinieneś przynajmniej upewnić się, że masz hermetyczne uszczelnienie dla swojego kontenera do wyboru. Zakładając, że szkło jest przezroczyste (a nawet jeśli nie jest), należy trzymać je z dala od światła słonecznego i źródeł ciepła. Dodatkowym krokiem powinno być owinięcie wosku w pergamin, ale szczegóły te zostaną omówione nieco później.

CZY POWINIENEŚ ZAMROZIĆ KONCENTRATY Z MARIHUANY?

Pewnie słyszałeś już wcześniej obie strony tej sprawy, ale teraz znowu stawiamy pytanie. Powinniście zamrozić koncentraty, naćpać, wosk, czy jak chcecie je nazwać? Technicznie rzecz biorąc, tak, można włożyć koncentrat do zamrażarki, wyjąć go i palić ponownie. To będzie bezpieczna sesja palenia, ale to nie będzie najprzyjemniejsze.

Widzisz, w zamrażalniku, twoje fiuty mogą być wystawione na działanie nadmiaru wilgoci. Jeśli za dużo się nagromadzi, palenie może skończyć się bardzo ciężkim dla płuc. Można to zmniejszyć, trzymając odrobinę w hermetycznym szklanym pojemniku i zawijając ją w pergaminowy papier (nawet plastikowe torby na wierzchu). Nawet wtedy trzeba będzie jednak uważać na tę wilgoć podczas procesu rozmrażania.

KRÓTKOTRWAŁE PRZECHOWYWANIE

Jeśli wystarczy odłożyć odrobinę na kilka dni, pojemniki silikonowe prawdopodobnie nie spowodują żadnych uszkodzeń, a ich koszt czyni je atrakcyjnymi do krótkotrwałego przechowywania. Po prostu wybierz chłodne i suche miejsce, upewnij się, że pojemnik jest szczelny i nie otwieraj go, chyba że palisz. Prawie nigdy nie są przezroczyste, ale upewnij się, że wybierasz także pojemnik nieprzezroczysty.

- Skala czasowa: do 7 dni

MAGAZYNOWANIE ŚREDNIOTERMINOWE

Jeśli chcesz zachować bezpieczeństwo rzeczy na dłużej, szkło jest najlepszym rozwiązaniem. Jak wspomnieliśmy wcześniej, będziesz chciał szczelny, proporcjonalny pojemnik, który będziesz trzymał w chłodnym i suchym miejscu. Przed włożeniem tam wosku należy go rozbić na mniejsze kawałki i zawinąć każdy z nich w pergaminowy papier. Kiedy już kawałki będą zawinięte, włóż je do zamykanej na żywność plastikowej torby. Stamtąd możesz w końcu włożyć swój koncentrat do szklanego pojemnika.

- Skala czasowa: do 4 tygodni

DŁUGOTRWAŁE PRZECHOWYWANIE

Jeśli chcesz mieć koncentrat, który może trwać dłużej w magazynie, będziesz chciał skorzystać z nalewki na bazie alkoholu. Jeśli używasz sterylizowanej, hermetycznej szklanej butelki i przechowujesz ją w miejscu o kontrolowanej temperaturze, może ona wystarczyć na rok lub co najmniej 6 miesięcy. Oczywiście pod warunkiem, że w roztworze nie ma żadnych dodatków ani gliceryny, ponieważ mogą one ulec uszkodzeniu wcześniej i zepsuć całą nalewkę.

Niezależnie od tego, czy magazynujesz krótko-, średnio- czy długookresowo, pamiętaj o datowaniu pojemników, aby nie zapomnieć, jak długo są w nich przechowywane.

- Skala czasowa: od 6 miesięcy do 1 roku

DLACZEGO PRZECHOWYWAĆ KONCENTRATY MARIHUANY PRAWIDŁOWO?

Więc, po co się tym przejmować? Dlaczego powinieneś prawidłowo przechowywać koncentraty? Mówiąc wprost, chodzi o jakość. Jasne, będziesz mógł palić to, co masz, tak czy inaczej, ale po co to pogarszać? Jeśli wiesz, że wosk staje się mniej mocny pod wpływem powietrza, to po co zostawiać go na zewnątrz? Jeśli wiesz, że pozostawienie go w silikonie zbyt długo prowadzi do zanieczyszczenia, po co ryzykować? Dostaje się on do organizmu i należy go odpowiednio leczyć. Kochaj siebie, kochając swoje koncentraty.

Kontakt

info@konopnawiedza.pl

Warto zobaczyć